Rodinný dům Štěpánovice

Rodinný dům Štěpánovice

 

Termín realizace : 03/04 2016

O stavbě :

  • Koncept který je zde použit udává nový směr moderní výstavby, který byl následně pojmenován Light Building. Cílem bylo zbavit domy klasických „těžkých“ a „mokrých“ procesů betonování a zdění a tím i všech složitostí a chyb, kterými jsou tyto stavby pověstné. Takovéto domy spadají do kategorie energeticky úsporné až po pasivní. V nabídce má firma konstrukční prvky použitelné i v Antarktidě, které lze doplnit moderními technologiemi – rekuperací nebo tepelným čerpadlem.
  • Zde bylo cílem vytvořit moderní designové bydlení s jednoduchými líniemi, které působí čistě a elegantně, oko neruší žádné svody, okapy a vysoké stropy poskytují dostatek volného prostoru. Fasáda byla na modulech a části hlavní budovy vytvořena ze sibiřského modřínu ve vodorovné variantě.
  • Spádování střechy bylo vyřešeno pomocí EPS 100 se spádem 2%. Skladba střechy obsahuje parozábranu, dvě vrstvy EPS a hydroizolací z mPVC folie.
  • Skryté systémové lemování a odtok vody  bylo velmi pěkně zakomponováno a skryto tím neruší lehké linie domu. Odtok vody z hlavní budovy je řešeno dvěma přepady kdy voda klidně stéká vymezeným úžlabím a nabízí neobvyklé řešení a podívanou.